Редакційна політика

«‎Бо» — це медіа-проєкт, що народився з потреби в осмисленні суспільних змін, на противагу швидкому споживанню новин, насамперед, серед молоді. Ми створюємо контент, який допомагає формувати власні судження та бути в контексті громадського життя. Заохочуємо об’єднуватись і дискутувати про суперечливе, складне й значиме.

Що ми робимо?

Інформуємо щодо актуальних подій. 

.

Пояснюємо контекст у своїх матеріалах.

.

Підтримуємо людяність та гуманність шляхом поширення ідей прав людини, міжнародного гуманітарного права, толерантності, взаєморозуміння, емпатії.

.

Заохочуємо молодь досліджувати складні питання та мислити критично

.

Формуємо спільноту. 

Фундамент: наші принципи та цінності

Безпека

Наше існування можливе лише коли цінується та гарантуються людське життя та права людини, є свобода і Україна. Їх захищають та забезпечують українці та ЗСУ.

Гуманізм та права людини

Ми цінуємо людську гідність, рівність, свободу, відповідальність, толерантність, емпатію, повагу до інших, справедливість, недискримінацію (детальніше що означають ці принципи та цінності на сайті Ради Європи).

Критичне мислення та аргументованість

Ми заохочуємо мислити та думати глибоко, формувати власні судження на основі аргументів, цінностей, принципів, фактів та науки. Ми не даємо аксіом та простих відповідей.

Чесність та щирість

перед собою та іншими. Нам не соромно визнати власну помилку. Ми не крадемо чужий контент, бо поважаємо роботу інших.

Свобода слова та самовираження

Ми вважаємо неприпустимим виправдовування свободою слова будь-яку діяльність спрямовану на загрозу правам людини, існуванню держави Україна, безпеці українців та людства.

Дослідження

Ми говоримо та пишемо про те, що ретельно дослідили.

Спільнота

Ми формуємо спільноту свідомих громадян та громадянок, яка здатна модернізувати Україну та забезпечити поступ (розвиток).

Політична нейтральність

Ми не підтримуємо та не підтримуємося будь-якими політиками/кинями, політичними партіями, силами чи рухами, представниками/цями чинної центральної влади чи органів місцевого самоврядування. «‎Бо» не є і не можемо бути платформою для агітації чи реклами політичних партій, рухів, кандидатів/ок, діючих політиків.

Етичні стандарти

Ми поділяємо морально-етичні орієнтири викладені в Кодексі етики українського журналіста.

Чесне запозичення та посилання

Якщо хтось хоче використати матеріали “бо”, обовʼязковим є посилання на “бо”. Якщо посилання в мережі Інтернет чи соціальних мережах обовʼязковим є гіперпосилання на “бо”. 

Поширення, запозичення контенту або “рерайт” (rewrite) конкретного матеріалу у великих кількостях (30% та більше матеріалу) можливе з дозволу редакції.

Фінанси та інша підтримка

Для існування «‎Бо» ми залучаємо кошти на рахунки ГО «‎ЙОДА» та публічно звітуємо про ці кошти. У форматі благодійних внесків нас фінансують люди: 

– які читають нас;
– які цінують якісні незалежні українські медіа;
– які допомагають розвивати демократію в Україні.

 

Також деяка наша діяльність може фінансуватися українськими та міжнародними донорськими організаціями та структурами, які не суперечать принципам та цінностям принципам ГО «‎ЙОДА» та «‎Бо»

Ми можемо залучати інші ресурси, які сприяють діяльності «‎Бо», не заборонені законом та не суперечать цінностям та принципам  ГО «‎ЙОДА» та «‎Бо». Залучені кошти чи інші ресурси та їх джерела не впливають на редакційну політику «‎Бо» .

Ми не приймаємо гроші та інші ресурси, які мають злочинне або незаконне походження. 

Реклама

Ми публікуємо рекламу для того, щоб залучати фінансування на забезпечення існування та розвитку «‎Бо».

 

Ми розділяємо рекламу на 2 види: 

Соціальна. Ми публікуємо рекламу про важливі для суспільства проєкти чи ініціативи. Ми не публікуємо реклами політичних, релігійних організації чи рухів.

Комерційна. Ми поважаємо людей, тому не публікуємо шкідливої, токсичної, недобросовісної реклами, антиреклами, а також реклами, що суперечить цінностям і принципам ГО «‎ЙОДА» та «‎Бо».

 
Інші принципи щодо реклами: 

– уся реклама повинна бути маркованою «‎реклама» або «‎партнерство»;
– рекламодавці не впливають та не можуть впливати на редакційну політику.

Хто нас фінансує?

Частина діяльності “бо медіа” створюється за підтримки за підтримки Міжнародної фундації виборчих систем (IFES), Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), Міністерства міжнародних справ Канади та британської допомоги від уряду Великої Британії.
В таких матеріалах ви бачите спеціальне маркування:
Ця публікація розроблена ГО “ЙОДА” за підтримки Міжнародної фундації виборчих систем (IFES), Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), Міністерства міжнародних справ Канади та британської допомоги від уряду Великої Британії. Будь-які думки, викладені у цій публікації, належать “ГО ЙОДА” і не обов’язково відображають погляди USAID, урядів США, Канади або Великої Британії.